Máte bolestivú menštruáciu, príznaky PMS ako akné, neovládateľné chute, náladovosť, opakujúce sa každý mesiac a myslíte si, že je to tak v poriadku?

Ste zmätená z množstva protichodných informácií, čo jesť, aby ste si zachovali hormonálne zdravie?

Nebaví vás tráviť dlhé hodiny v kuchyni a neustále premýšľať, čo zase variť?

Už nemusíte !

Je tu pre Vás jedinečná kniha receptov pre hormonálne zdravie ženy.

Kuchárska kniha pre všetky fázy vášho cyklu

 • Ja sa dnes sa cítim oveľa spokojnejšia, predmenštruačné príznaky ako akné, nafukovanie zmizli, menštruačné krvácanie zoslablo a zvládnem to aj bez ružovej tabletky.
 • No nebolo to tak vždy. Tiež som dlhé roky trpela silnou a bolestivou menštruáciou a príznakmi PMS. A považovala som to za normálne. Všetko sa zmenilo, keď som objavila princíp cyklickosti a tento princíp som začala uplatňovať aj v mojom stravovaní.
 • Teraz sa chcem s Vami podeliť o poznatky týkajúce sa cyklického stravovania, ktoré je dokonale prispôsobené nutričným potrebám ženy a tiež o recepty mojej kuchyne zostavené podľa tohoto princípu.

A prečo cyklické stravovanie?

Aby sme sa cítili čo možno najlepšie v tej ktorej fáze, aj naše stravovanie by malo byť prispôsobené nášmu cyklu tak, aby zodpovedalo hormonálnym zmenám.

 • Je známe, že určité potraviny pôsobia na zdravie špecifických orgánov a niektoré vitamíny a minerálne látky ovplyvňujú uvoľňovanie a vylučovanie určitých hormónov. Na dosiahnutie hormonálnej rovnováhy je dôležité dopĺňať tieto mikronutrienty v dostatočnom množstve, aby sme podporili vylučovanie a produkciu hormónov.
 • Každá potravina má tiež určité vibrácie a ovplyvňuje energeticky naše telo. V jednotlivých fázach cyklu by sme mali uprednostňovať potraviny, ktoré sú v súlade s energiou, ktorú práve prežívame, alebo podporujú energiu, ktorú potrebujeme.
 • V každej fáze sa zároveň mení hladina estrogénu v našom tele a jeho nadbytok spôsobuje rôzne komplikácie a hormonálne poruchy. S pribúdaním jeho množstva v tele treba podporiť pečeň v jeho vylučovaní, aby v našom tele ďalej nekoloval ako zlá karma a nespôsoboval nepríjemnosti, ktoré poznáme ako prejavy PMS.

Čo nájdete v knihe?

Zoznamy potravín

Ako sa máme stravovať, aby sme boli zdravé? V dnešnej dobe množstva informácií je to ťažké rozhodovanie. V knihe sú praktické zoznamy potravín prispôsobené nutričným potrebám žien v rozličných fázach menštruačného cyklu.

Recepty

Podľa zoznamu potravín pre jednotlivé fázy cyklu je rozčlenených 80 receptov jedál od raňajok až po večeru. Recepty sú jednoduché a príprava väčšiny z nich Vám nezaberie viac ako 30 minút.

Rady a tipy

Praktické informácie týkajúce sa spracovania potravín, ktoré Vám pomôžu vyťažiť z nich čo možno najviac hodnotných látok. Tipy, aký riad používať, aby ste neznehodnotili pripravované jedlo. Rady v oblasti kvality potravín.

Overené

Všetky recepty sú vyskúšané, rozmanitých chutí, takže určite si v tom množstve nájdete také, do ktorých sa zamilujete. Niektoré možno poznala už Vaša mama, sú v nich iba niektoré pôvodné ingrediencie nahradené zdravšími verziami, rovnako chutnými.

Predstavte si, aké by to bolo, keby ste už nezažívali tie otravné výkyvy nálady, neovládateľné chute na sladké týždeň pred menštruáciou.

Zbavili by ste sa vyrážok, ktoré sa vždy objavujú  v tú najnevhodnejšiu chvíľu. Mali by ste dostatok energie na realizáciu svojich snov, túžob, ktoré neustále odkladáte.

 

A koľko Vás bude stáť táto jedinečná kuchárska kniha?

 

Cena eBooku je 14,90 Eur.  Zdá sa Vám to veľa?  Je to menej ako jedna návšteva u kaderníčky. K nej však budete musieť ísť opäť, ale táto kniha Vám poskytne informácie, z ktorých budete mať úžitok natrvalo. A čo za túto cenu získate?

 • Výnimočný detailný stravovací plán, ktorý vyživuje vaječníky a optimalizuje hladiny hormónov.
 • Celkovo 80 receptov, čiže jeden recept Vás vyjde 0,18 Eur.
 • Praktickú tabuľku s potravinami rozčlenenými podľa fáz, ktorú môžete používať ako nákupný zoznam. Tabuľka je k dispozícii aj v českom jazyku.
 • Zoznam receptov, ktorý si môžete umiestniť na chladničku a ktorý Vám pomôže pri rozhodovaní, čo variť.

Navyše pri kúpe obdržíte zdarma eBook

Sladké recepty pre všetky fázy vášho cyklu v hodnote 9,90 Eur

Kniha obsahuje 14 zdravých a výživných receptov na dezerty, ktoré sú tiež prispôsobené jednotlivým fázam cyklu a ktoré si môžete dopriať bez výčitiek.


Garancia vrátenia peňazí je samozrejmosťou. Ak zistíte, že kniha nesplnila Vaše očakávania a informácie v nej nie sú pre Vás užitočné, vrátim Vám bez otázok peniaze. Máte na to 60 dní od zakúpenia knihy. Ak sa budete riadiť radami v knihe, do 60 dní by ste mali pocítiť zlepšenie.

Referencie

Pokud jste se už seznámily se svou ženskou proměnlivostí, se svými pravidelnými cyklickými proměnami, nejspíš jste si všimly, že podle toho, v jaké fázi svého cyklu se právě nacházíte, se mění i vaše chuť k jídlu. Někdy ani vlastně nemáte pořádně hlad a jindy nevíte, co byste snědly, honí vás mlsná a mizejí zásoby čokolády. Správná volba jídla a v něm obsažených látek a živin podle vaší fáze vám ale nejen pomůže se cítit zasycené, ale pomůže i vaší náladě a může dokonce zlepšit i nepříjemné fyzické projevy v některých fázích (zejména ve fázi premenstruační a menstruační). Jak tedy na vaření podle fází? Pomůže vám s tím skvělá e-kuchařka Silvie Sklabinské, která vám nejen vysvětlí, jaké potraviny jsou vhodné pro kterou fázi, ale jak si z nich jednoduše vykouzlit lahodný pokrm, který přispěje vašemu celkovému zdraví, vaší náladě i vaší aktuální fázi. V této kuchařce najdete inspiraci pro snídaně, obědy i večeře – i jasná zdůvodnění, z jakých potravin v jaké fázi vybírat a proč.
Dana-Sofie Šlancarovázakladatelka projektu Cyklická žena®
Už pri prvom listovaní publikácie Silvie Sklabinskej mi bolo jasné, že tu nejde iba o kuchársku knihu ale o rešpekt k žene, ktorá je dennodenne vystavená rôznym výzvam modernej doby a chce ich zvládať zdravá, v dobrej kondícii, plná sily a energie. Ide o rozhodnutie meniť vlastný život k lepšiemu a každý deň v cykloch chápať ako príležitosť urobiť pre vlastné telo dobrú službu. Osobne sa v tejto oblasti mám čomu učiť a preto som na túto knihu netrpezlivo čakala. Tušila som, že ma bude inšpirovať k zmene vo vlastných stravovacích návykoch. Pre mňa bolo podstatné, aby recepty neobsahovali ťažko dostupné ingrediencie a zisťujem, že táto moja túžba bola vo veľkej miere splnená. Viem, že dlho získavané návyky sa len ťažko menia, ale dobrá správa je, že vôkol nás sú ľudia, ktorí nás k tomu vedia motivovať. Som šťastná, že autorka knihy sa chce s nami nesebecky rozdeliť o svoje cenné poznatky a teším sa aj na vlastnú zmenu, ktorú chcem dosiahnuť motivovaná touto kuchárskou knihou.
Mgr.art. Milina Sklabinski PhD. Hudobná teoretička
Osobne nie som typ človeka, ktorý by vyhľadával ebooky i napriek ich okamžitej dostupnosti z tepla domova. Preferujem klasickú formu kníh, možnosť ich prelistovať a cítiť vôňu tlače. Avšak ebook Kuchárska kniha pre všetky fázy vášho cyklu ma oslovila jednak svojim názvom, veľmi príjemným, jemným dizajnom s citom autorky pre estetično a hlavne obsahom. Táto kniha ponúka veľmi jednoduchým, ale zároveň odborným a výstižným štýlom rady pre ženy, ako využiť vo svoj prospech jednotlivé cykly hormónov a tým predísť ťažkostiam, ktoré z toho vyplývajú. Zistenie, že zloženie môjho jedálnička mi môže rapídne zlepšiť kvalitu môjho života a tým ovplyvniť moje celé fungovanie bolo veľmi prekvapivé, ale príjemné a prospešné nie len pre mňa, ale aj pre moje okolie. Kniha ponúka širokú škálu receptov, ktoré ja osobne som si obľúbila hlavne preto, že nie sú komplikované na prípravu, nie sú časovo náročné a hlavne obsahujú ingrediencie, ktoré sú ľahko dostupné a hlavne prítomné v kuchyni každej kuchárky. Zároveň jednoducho opisuje jednotlivé ingrediencie, ich prospešnosť, vhodný spôsob úpravy a ich vplyv na ženský organizmus. Bolo pre mňa prekvapením, že dokonca aj kvalita riadu na varenie môže výrazným spôsobom ovplyvniť kvalitu uvareného jedla. Túto knihu by som odporúčala ženám rôznych vekových kategórii, aby čo najskôr zistili, že výberom vhodných potravín a úpravou stravy podľa svojho cyklu si dokážu zjednodušiť a hlavne spríjemniť život a užívať si ho plnými dúškami bez trápenia a boja s našimi hormónmi.
Mgr. Zuzana HájekovaLektorka anglického jazyka

Pre koho kniha nie je určená

 • pre ženy, ktoré sa vyžívajú v rôznych diétach
 • pre ženy, ktoré majú rady predmenštruačnú fázu so všetkými príznakmi ako nafukovanie, prejedanie, vyrážky na tvári, výbuchy zlosti...
 • pre ženy, ktorým neprekážajú menštruačné kŕče a silné krvácanie
 • pre ženy, ktoré veria, že strava nie je pre hormonálne zdravie dôležitá
 • pre ženy, ktoré si myslia, že všetko vyrieši tabletka

Často kladené otázky

Prečo cyklické stravovanie? Nie je to zase len ďalšia diéta, ktorá aj tak nefunguje?

Nejde o žiadnu obmedzujúcu diétu, pri ktorej budete trpieť hladom a budete si musieť veľa odopierať. Je to unikátny stravovací režim šitý na mieru ženám a ich hormonálnym potrebám. Zmyslom takého stravovania je dosiahnuť hormonálnu rovnováhu a popritom ako vedľajší efekt môžete aj schudnúť, ak máte nadváhu.

Čo ak mi jedlá nebudú chutiť?

Som presvedčená, že v tom množstve receptov si nájdete svoje obľúbené. Zároveň kniha slúži ako návod pre Vás, podľa akého princípu sa stravovať, aké potraviny používať a zvyšok je už len na Vás. Kreativite sa medze nekladú.

Môj menštruačný cyklus je nepravidelný. Som už v menopauze. Je to vhodné aj pre mňa?

Samozrejme áno. Aj Vy si môžete užívať výhody cyklického stravovania. Ak sa stáva, že máte cyklus dlhší ako 45 dní alebo už nemenštruujete, riaďte sa mesiacom. Nov v lunárnom kalendári považujte za prvý deň menštruácie a spln za vrchol ovulácie. Ak cyklus trvá 30 - 45 dní, predĺžte si jednotlivé fázy o pár dní a prispôsobte si ich svojej dĺžke cyklu.

Aké výsledky a za akú dobu môžem očakávať?

Môžete očakávať lepší spánok, viac energie, zmiernenie príznakov PMS, zlepšenie pleti a tiež nálady. Výsledky sa môžu dostaviť od 1 mesiaca až do pol roka, v závislosti od stavu, v akom sú Vaše hormóny. Dlhšie to trvá aj v prípade, že užívate hormonálnu antikoncepciu. V tom prípade môžete pociťovať menšie zmeny v priebehu mesiaca, lebo syntetické hormóny blokujú prirodzené prejavy hormonálnych zmien v tele ženy.

Skutočne stačí iba zmeniť zloženie stravy, aby som sa lepšie cítila?

Stravovanie ovplyvňuje naše zdravie vo významnej miere a pozitívne dôsledky sa určite prejavia. Je však len jedným z 5 krokov na ceste k zdraviu. Ďalšie kroky nájdete v bezplatnom eBooku 5 krokov k zdravšiemu telu, ktorý Vám odporúčam stiahnuť a prečítať. Nedostatočný spánok a dlhodobý stres by mohli zmenšiť efekt zdravého stravovania, keďže majú veľký vplyv na naše trávenie a celkovú pohodu.

Tak neváhajte, máte výnimočnú príležitosť zmeniť svoj život k lepšiemu :-).

Poďte spolu so mnou na cestu objavovania cyklického stravovania, prispôsobeného špeciálne Vašim potrebám a zbavte sa neželaných prejavov menštruačného cyklu. 

 

O autorke

Volám sa Silvia Sklabinska. Som nadšeným stúpencom zdravého životného štýlu a mojim snom je inšpirovať čo najviac žien, aby aj ony viedli zdravší a plnohodnotný život v súlade so svojim cyklom. Som autorkou knihy  5 krokov k zdravšiemu telu.